Zpatky na zacatek anonymni registrace domen

Vysvětlení služby Anonymni-domena.cz

Soukromí každého člověka je něco, co lze většinou ztratit pouze jednou. Existuje mnoho legálních a rozumných důvodů, proč chtít uvést při registraci domény pouze minimum informací. Proto také vznikla tato služba.

Princip anonymní registrace je prostý. Na základě smlouvy je Vaše doména registrována na prostředníka, takže vystopovat reálného vlastníka (Vás) z centrálního registru je nemožné. Zodpovědnost za doménu leží ovšem stále na Vašich bedrech, Anonymni-domena.cz je pouze Vaším zástupcem, takže pokud například Policie ČR bude mít zákonný důvod ke zjištění Vaší totožnosti, bude jí pochopitelně vydána. Pro detailní informace, jak to celé funguje, si přečtěte popis registrace.

S provozem každé služby jsou spojeny samozřejmě náklady na její provoz, Anonymni-domena.cz v tomto ohledu není žádnou výjimkou, ani není nikým sponzorována, proto je minimálně zpoplatněna. Částka je vypočítána tak, aby pokryla náklady na provoz systému, jeho zabezpečení a nutnou administrativu spojenou se starostí o doménu. Rozpis naleznete v ceníku.

V momentě kdy zjistíte, že tato služba pro Vás má smysl, stačí si jen přečíst podrobnosti jak to funguje a následně vyplnit kontaktní formulář. Máte-li nějaké dotazy, připište je, prosím, do pole pro poznámku ve formuláři, ale předtím si prostudujte několik nejčastěji kladených otázek, možná naleznete odpověď tam.